Veronika Živná má další stříbrnou medaili, tentokrát z Trofeo 4 Laghi ve třídě O´pen BIC U16

15.08.2014 17:30

V uplynulých dvou dnech (13. a 14.8.2014) na Gardě pořádal náš partnerský klub Circolo Vela Arco závod Trofeo 4 Laghi. Závod byl vypsán pro lodní třídy Optimist (Cadetti a Juniores), 420 a O´pen BIC v kategoriích U13 a U16. Právě v poslední jmenované lodní třídě měl náš klub v obou kategoriích svá želízka v ohni. Veronika Živná (15) vybojovala v kategorii U16 velmi zaslouženou stříbrnou medaili za naprosto suverénním týmovým kolegou Federicem Zampicolli (14) a před dalším členem našeho CVA & YCPC týmu Lucou Fracassi (14). Terpve 10-letá Kateřina Živná, která byla nejmladším účastníkem flotily U13 bojovala také velmi statečně, ale její výkony ještě nebyly vyrovnané, a tak se musela nakonec spokojit s pěkným 8. místem. Kategorii U13 vyhrál rovněž náš Marco Misseroni (12) před Olgou Fregni a Gretou Montevecchi z Club nautico Rimini. Podmínky na Gardě byly v důsledku nestálého poryvového větru tentokrát velmi složité a favorizovaly zkušenější závodníky. Naše závodnice odcestovaly z Itálie trénovat a hlavně relaxovat do Chorvatska (naše přímořská základna) před sérií dalších závodů, které se uskuteční v posledním týdnu prázdnin: Mistrovství Itálie skifů 29er (Veronika Živná & Šimon Seidl) ve Formii u Neapole a Mistrovtsví Itálie skifů O´pen BIC (Kateřina Živná) ve Villaggio Tognazzi u Říma. Účast juniorů CVA a YCPC na těchto mistrovstvích zajistí společnými silami trenérský tým Boris Živný (YCPC) a Lorenzo Bianchini (CVA) v rámci dlouhodobé odborné spolupráce. -ZiB-

Fotogalerie na facebooku: Trofeo 4 lagi, Arco, Italy - 1st dayTrofeo 4 lagi, Arco, Italy - 2nd (final) day)