Tituly MISTRŮ EVROPY v lodní třídě O´pen BIC pro naše jachtaře Veroniku Živnou a Marcuse Frohmanna

28.07.2015 12:15

22.-25.7.2015 se konalo na severní Gardě Mistrovství Evropy moderní lodní třídy jednoposádkových juniorských skifů O´pen BIC. Mistrovství hostil náš partnerský italský klub Circolo Vela Arco, Arco, Trentino. Závodu se zúčastnilo 127 závodníků z 9 evropských zemí a Austrálie. Během 8-9 náročných rozjížděk spolu soutěžili ve 3 věkových kategoriích U13, U16 a U19. Česká jachtařka Veronika Živná (16, YC PanCzech & Circolo Vela Arco) získala titul Mistryně Evropy 2015 U19 díky zcela přesvědčivým konzistentním výsledkům 1-1-1-1-1-1-1-(1)-(2). České zastoupení jsme měli i v nejmladší věkové kategorii U13, ve které mladší sestra Veroniky Kateřina (10, YC PanCzech & Circolo Vela Arco) uhájila 2. místo mezi děvčaty. Náš český trenér obou děvčat Boris Živný (přeseda YC PanCzech a trenér juniorů YC PanCzech, Circolo Vela Arco a EASY) měl v závodě ještě další želízka v ohni. V kategorii U13 jeho německo-dánští svěřenci bratři Magnus a Lennart Frohmann (12 a 11, oba jsou také zahraničními členy YC PanCzech) získali tituly Mistra a Vicemistra Evropy a také junioři z italského klubu, které Boris koučuje skvěle bodovali. Federico Zampiccoli (15) získal titul Mistra Evropy U16 a jeho týmový kolega Leonardo Chisté (15) obsadil skvělé 3. místo, v nejmladší kategorii byla další jachtařka z Circolo Vela Arco Alessia Benolli (12) první z dívek. Zatímco pro Kateřinu, Alesii, Marcuse a Lennarta je třída O´pen BIC perspektivní ještě pro několik dalších let, starší členové mezinárodního týmu Veronika, Federico a Leonardo se vrací k výkonnostním dvojposádkovým skifům 29er a připravují se na závody EuroSAF, ISAF Youth, EuroCup a v neposlední řadě také na Mistrovství Itálie. -ZiB-

Medailové trofeje zíávodníků YC PanCzech z Mistrovtsví Evropy třídy O´pen BIC 2015

Prohlédněte si také úžasná videa dokumentující báječnou atmosféru Mistrovtsví Evropy skifů O´pen BIC 2015, na jehož pořádání jsme se v rámci Circolo Vela Arco podíleli (viz níže)!