Titul juniorského mistra Německa ve třídě O´pen BIC pro rok 2016 vybojovala Veronika Živná

14.07.2016 08:00

Součástí 79. ročníku Warnemünder Woche bylo letos také Mezinárodní juniorské mistrovství Německa jednoposádkových skifů třídy O'pen BIC. Zúčastnilo se ho 22 domácích a 6 zahraničních účastníků (2 CZE, 2 SUI a 2 USA).

Českou republiku reprezentovaly Veronika (17) a Kateřina (11) Živných z YC PanCzech / Circolo Vela Arco. Během 3 dnů se počasí neustále měnilo. Závodilo se od slabého větru kolem 10 uzlů až po velmi silný poryvový vítr v nárazech přesahujících až 25 uzlů, moře bylo rozvlněné, 2. den mistrovství byly vlny až 2,5 metrů vysoké. Část rozjížděk se odjela v silném dešti. Po 14 rozjížďkách se absolutní vítězkou závodu a tím i nositelkou titulu Juniorského mistra Německa stala naše Veronika Živná následovaná německými bratry Lennartem a Magnusem Frohmannovými (oba jsou též zahraničními členy YC PanCzech a trénuje je, stejně jako obě česká děvčata, kouč Boris Živný v rámci programu e a s y - www.easyracing.team).

Mladší sestra Veroniky Kateřina, která nyní jezdí s Veronikou na dvojposádkovém skifu 29er) byla v celkovém pořadí 19., ale v kategorii do 14 let celkově 5. a 1. dívka. Pro naše závodnice bylo německé mistrovství součástí přípravy na mistrovství světa třídy O'pen BIC, které proběhne již příští týden v Quiberon ve Francii. Po něm se budou opět naplno věnovat tréninku a závodění ve třídě 29er.