Jak jsme závodili v prvním závodu série Evropského poháru juniorských skifů 29er ve Španělsku

02.03.2017 01:17

Po krátkém tréninku v místě konání regaty v náročných podmínkách s velkými vlnami a slabým větrem se naše posádky skifů 29er zúčastnily prvního závodu série Evropského poháru této lodní třídy. Závod pořádal Club Náutico El Balís poblíž Barcelony v Katalánsku. V regatě závodilo 61 posádek ze 14 zemí. První den regaty se pro bezvětří nezávodilo, a tak se kvalifikační část závodu odehrála během jediného dne, kdy se odjelo 5 rozjížděk ve velmi slabém větru. Kvalifikace bohužel probíhala ve dvou oddělených flotilách bez toho, že by se závodníci těchto dvou flotil měli šanci vzájemně utkat. I díky tomuto nedostatku se ani jedné z našich posádek nepodařilo kvalifikovat do zlaté finálové skupiny, byť našim děvčatům postup do zlaté unikl jen těsně. Finálové rozjížďky proběhly v dalších dvou dnech. První den finále moc nefoukalo a hladina moře byla docela hladká; odjely se tři roužjíďky. tyto podmínky svědčily našim klukům, Magnusovi a Lennartovi. Poslední den regaty foukalo hodně, až do 16 uzlů a hladina byla rozbitá vysokými, krátkými a ostrými vlnami z různých směrů. Právě tento den se dařilo našim děvčatům, Veronice s Kateřinou. Nakonec se naše holky umístily na 2. místě ve stříbrné flotile, celkově 33. a kluci byli ve stříbrné 5. a celkově 36. I přes trochu smůly v kvalifikaci to je docela dobrý začátek nové závodní sezóny.